Práce xx

15. květen 2017 | 13.00 |
› 

Je hezký že si plno lidí myslí že je to jinde lepší. Možná je, možná ne. Podle toho kde jste a kam se chce.

Na četu jsem měl v profilu vždy stát "Německo" a tak mi lidé psali jestli bych neměl práci tady pro ně. Jako by si myslely že si tady vydělaj velký peníze a za chvilku budou bohatý bydlyt v krácným velkým baráku. Lidi vraˇ%tte se do reality a zůstaňte v čechách. Zachvíli němce doženete. Teda když budete chtít. Když jste u hranic a pracujete za hranicema tak máte peníze doma ale jak mile musíte bydlet v německu tak se vše mění.

Nejdřív nenajdete dobře placenou práci protože na vás nečekaj. Standartů tu běhá dost. Takže dostanete nějakou dřinu. Něco co němci normálně dělat nebudou. Vítejte!

Vítejte mezi němcema co nic nejsou, co byly dlouho bez práce, co jsou zadlužený, vítejte meti turkama, afgáncema, polákama, rusákama, maďarama, španělama a afričanama.

Vítejte v nejistotě a "málo penězma. Čistě tak kolem 1250 Euro takže 33750 korun. Ach je to pro vás hodně? Tak počkejte. Za byt si měsížně platíte alespoň 600 Euro takže zbývá půlka. Většinou potřebujete auto a palivo vás bude taky něco stát. Měsíčně tak 100 - 150 Euro. Když teda tolik nejezdíte a jízdenka stojí taky 100 kdyby jste nejezdily autem. Pak za jídlo dáte taky samy alespoň 50 Euro. Takže už ste vidaly 900 plus elektrika a  voda (100€) zvývá vám 250 Euro když máte štěstí. A za to se dřete.

Nechme ještě nějaký výdaje co tu nejsou sepsaný, nějaká ta oslava, cesta domů a máte to samý co doma. Rozdíl je. Tady jste cizinci a tak se k vám chovaj. Jedno jak dlouho tu bydlíte. Víš se nedostanete a když ano tak je otázka času kdy vás skopou dolů. Stratíte práci tak máte ještě míň nebo nic.

Pro čechy šetřim rok abych nemusel každou korunu otáčet. A i tak musim dávat bacha. Už jsem se vrátil a neměl sem nic. Ani ten benzín.

Mimochodem plno lidí v takový práci maj ještě jednu práci aby si dovolili víc. Takže pracujem často 6-7 dní v týdnu. Chcete takovej život? Nebo raději trochu míň a být doma.

Jediná vyjímka jsou ingenýrský experti a studovaní doktoři a vše co se motá kolem státu. To většina z vás neni.

Šťastný den doma. Teď víte proč jsem tu dýl nic nepsal. Práce a krátce i zatýkáč proti mě. Jo právníka tu taky potřebujete jak vidítě :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Práce xx spytihnev-vlidny®pise.cz 15. 05. 2017 - 15:20