Začínáme

6. září 2017 | 13.00 |

Tak kdysy jsem přišel jako novej do práce a učil se a i pučil hodně. Viděl jsem kolegy přicházet a odcházet. Viděl sem nadřízený přicházet a odcházet. A byl sem i sám nadřízeným.

Nyní jsem odstavenej na vedlejší koleji ale to neznamená že nemám zábavu v práci.

(Všechny příběhy maj reální pozadí. Jen z juristických důvodů je vše vyprávěno ireálně jako vymyšlený příběhy. Předměty simbolizujou lidi takže se pobavte jako já nad mou prací.)

Člověk nečekaně přijde do práce a hned na něj vyletí. Zase nic nefunguje. Nevim kdo zase spal. Vlastně to vim. Šéf zase neměl nic jinýho na práci než s naší sekretářkou cvičit na centrálním počítači a to ten servr přehřálo. Jako chlazení má stejně na prd, leda tak v zimě je dobře chlazený. Jenže zimu nemáme a tak ta jejich rozcvička přehřála ten počítač. Takže jsem šel k centrálníme servru, mašina od SUN, a kouknu na ní. Už fouká těžce a hardisky vrčí. Sednu si teda k svýmu laptopu a kouknu se co vlastně dělá náš servr pro mobilní počítače.

Jako bych to neočekával. Všichni jsou připojení a nic nedělaj. Tak přesměruju pár pracovních úkolů na naše laptopy aby měli co dělat když už čekaj na svoje data. Centrální servr si tak trochu oddechnul protože nemusel už spracovávat všechny procesy sám.

Později jsem kouknul ještě proč ta naše SUN to nezvládla. Přehřátim to nebylo ale jak tak koukám tak nadřízený spustil na svým počítači pár zbytečných programů a hlavně nechal připojenej internet aby to vypadalo že pracuje mezitim co pracoval na sekretářce. Toho využil nějakej človek, hacker, a naboural se do systému. Našel svoje Elrorádo a tim začala skáza pro centrální servr.

Trvalo to hodiny než se naše SUN zase schladila. Pro šéfa by to chtělo asi kastraci aby se sekretářkou nechali to cvičení na SUN. Ještě že je z jinýho města a zase odjede. Snad.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář