Pravda

7. září 2017 | 13.00 |
› 

Pravda o politice je že lže. To tvrdí všichni ty malý strany. A dále tvrdí, že jen oni mluví a píšou pravdu a že jen oni chtějí to nejlepší pro lidi. A kde je teď pravda? Než odpovíte, tak čtěte dál. Pak se zamyslete a etika se vsadí, že nebudete vědět dál jako já.

Zajímavá pravda je, že všechny malý strany se zabývaj jen tim, co aktuálně lidi strachuje, čeho se bojí a standartní problémy v životě. To jsou věci jako uprchlíci, cizinci, peníze, bohatý, děti, vzdělání, majetek, politici... počkat politici, co se říkaj, že politici jsou špatný a jsou sami politici? Proč oni maj být zrovna lepší než ty jiný? Protože jsou nový a ještě nemaj tolik moci a peněz? Tak se kouknem na to, jak to vypadá, když dojdou dál. Zoom trochu do budoucnosti. Náš volenej, malej politik zvítězil a teď má moc a peníze. Dva roky později je tim, co říkal lidem, že změní a lidi, co ho volily jsou na tom stejně. Mluvil pravdu. Vypadá to, že ne. Teď má výmluvy, že je to těžký vše změnit. Ale co se zjistí je, že podvádí u daní, že se nechá dobře platit a že u svých slibů neudělal ani pokus je uskutečnit. Myslíte, že to tak neni? Tak se koukněte na minulost a považte. Je to klasika.

Ale druhá strana říkáte neni lepší? Jasně, myslí hodně na sebe. Ale ví, že je my volíme a že mi rozhodujem, kolik z nich si bude líp vydělávat. Proto se musí postarat o to, aby jste šly volit a aby jste volily tak aby mohly jít dále kupředu. Po kouskách splňují sliby lidí. Nejde totiž vše najednou. Ani u vás. Vy jste jako stát. Zkuste koupit a udělat vše najednou. Výsledek je, že brzy budete mít ještě míň než předtim. Takže nejdřív koupíte nábytek a pak byt, později dům. Teda když hodně pracujete a dobře hospoříte, neslavíte. Jenže chceme slavit a ne léta jen pro práci žít, a proto možná nikdy na ten dům mít nebudete. Za to ale jiný krásný zážitky. Jsme vlastní stát. Proto politici nemohou vše co slíbí splnit. Nedá se to financovat. Postupně jo. Ale do tý doby vzniknou jiný problémy. A to zneužívaj kecálisti, co prodávaj sny a ne realitu.

A co teď vlastně dělat? Kde je pravda? Ta je jednoduchá. Nejdřív existuje realita a pak sny s pravdou. Chcete pravdu, tak nesněte. Otevřete oči a přemýšlejte, co doopravdy jde a co ne. Palác si samy od sebe koupit totiž nemůžete, tak nevolte nikoho, kdo vám říká, že ano. Důvod je, že by vám museli pomoc jiný lidi a proč by to měli dělat? Co z toho maj. Můžete jim něco slíbit, ale můžete jim splnit to samý? Ten samej problém má stát a stát se skládá ze všech lidí, co v něm žijí a pracují.

Sakra je to zamotaný. Ale je to pravda

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář