Protest?

9. listopad 2017 | 13.30 |
› 

Tak jak je vidět tak se nikdo nezajímá o články etiky. Jinak by se v čechách nevolily, jako v německu, radikálové. Ale nejsme v tom samy. Po USA, Německu, Rakousku a čechách v tom jedou i slováci a jiní. Tak trochu už chybí přehled všem kde kdo vládne. Radikálové a nacionalisti byly ale v dějinách vždy základ rozporů a i válek. Izolovat zem je hloupost když potřebujete materiál který ve vlastní zemi neixistuje. Dokavať jsou obchodníci tak se materiál dostane do zemi a obchodníci zbohatnou skrz izolaci. Ale jen do tý doby než radikálové i tohle ukončí. Ale to nechceme vidět. Víte tyhle politický strany si hrajou s vašim strachem bez toho aby upozornily na to že světový obchodnictvý je velice komplikovaný.

Slíbí vám něco co ale funguje s tvrdou prací a světovým férovým obchodem a to ještě jen pomalu krok po kroku. Rychle zbohatnou nefunguje. A ještě k tomu když jsou všichni bohatý tak vlastně nikdo neni bohatej ;-)

Takže sliby tichto stran že za nic budete mít vše co chcete jsou ireální. Rovně řečeno je to lež. Liberální demokratický strany jdou reální cestou. Zkouší v tom komplikovaným světu jít cestou kde každý může mýt úspěch. Ale pořád záleží i na nás. Za nic taky nic neni. Samozřejně je plno podvodníků. Ale hrajem jim taky do karet.

Jak? No tim že vidí že věříme kecům co nejdou a to využijou. Tim že se nepostavíme společně a neřeknem NE! A tim že si nepomáháme společne.

A jak to změnit? Lechce. Začít dělat opak. Zajímavý je že opačný nápad už existuje hodně dlouho. Přichází z USA jako Sci.Fi sierie jménem Enterprice. Jeden citát z ní to přesně trefí. "Peníze už nejsou důležitý. Pracujem aby jsme se každý zlepšily a zlepšily lidstvo." Takový názor doopravdy zlepší situaci všech. Etika Tento experiment v malim je úspěšný. A do dnes existují malý kooperativy který tak žijí. Jen se to týká vždy jen pár lidí. A tak neni možnost většího vývoje.

Proto je otázka jestli se volý ty radikální strany z protestu. A tak se etika dnes vás ptá co si o tom myslíte.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář