(29.5.2008)

17. červen 2008 | 15.15 |
Muž který znásilnil dítě, u nejvyšího soudu neuspěl.
Brno - Nejvyšší soud v Brně zamítl dovolání třiačtyřicetiletého Rudolfa Žigy z Chvalnova na Kroměřížsku, který pohlavně zneužíval čtrnáctiletou dceru své družky.Muže loni v říjnu senát zlínské pobočky Krajského soudu v Brně odsoudil k deseti letům vězení za znásilnění, pohlavní zneužívání, ohrožování mravní výchovy mládeže a pokusu o znásilnění čtrnáctileté dívky, dcery své družky.

Proti rozsudku se Žiga odvolal k Vrchnímu soudu do Olomouce, který loni v prosinci jeho trest potvrdil.Ke stejnému závěru dospěl 29. dubna i Nejvyyší soud. Tam Žiga prostřednictvím svého obhájce odůvodňovali své dovolání hned několika argumenty.
"Podle něj soud nedostatečně posoudil veškeré důkazy, špatně posoudil i vytýkaný skutek a tím tak měl dospět k nesprávným závěrům. Rovněž zvolil i nepřiměřeně vysoký trest. Muž rovněž požadoval vypracování nových znaleckých posudků," vyjmenoval mluvčí Nejvyššího soudu Martin Knötig.
Podle obžaloby měl Žiga nejméně ve dvanácti případech donutit dívku k souloži, a to i pod pohrůžkou násilí. Dále od jejích třinácti let ji téměř dva roky zneužíval tím, že ji opakovaně osahával, i když se tomu bránila. Dívka s ním však otěhotněla a dnes spolu mají syna.
Žiga ale po celou dobu tvrdil, že veškerý pohlavní styk s nezletilou byl dobrovolný a že to dívka popírá jen ze strachu, že pokud by to přiznala, ztratila by náklonnost matky na kterou je odkázána.
P.S. Přesnější informace mi chybí.
Muž, který znásilnil dítě, u Nejvyššího soudu neuspěl!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře