Pro začátek

20. červen 2008 | 18.30 |

Statisticky trpí 5% holek od anorexijí. To je docela dost. Horší je, že si toho plno lidí ani nevšimne a nepoznají, že by měli pomoct. Já sám tento problém nemám a taky nejsem pro modelky jako vzor, protože je to blbost mít jako dospělý "size 0" velikost 36. To maj tak děti, ale ne dospělí. To je nezdravý a neestický. Kostlivce chci mít tak v horroru, ale ne na sinici. Nechci se bát, že když do ní strčim, že se sesype. Zdravý život je podle mě, nebýt tlustý ani hubený. Takovej ten zdravej střed je jako vždy nej. Co říká televize stejně není pravda. Jaká hvězda je už bezchybná? Žádná a když to tak vypadá, tak je to počítačem upravený a to umím taky, kdybych chtěl. Ale já jsem pro realitu a pravdu.
Anorexie. Pro mě docela neznámý. Vim o tom jen s povídání s jinýma, s televize a věcí, co si tak možná přečtu někdy. Je to vlastně nemoc a když se to neterapuje, tak je anorexie smrtelná. A zrovna to je ta věc, na kterou se zapomíná. Říct, že dost s těch, co trpí anorexijí, to zaplatí životem. Ale nejen to. Další následky u holek jsou třebas, že vynechá menstruace a že se stanou neplodnýma (nemohou dostat pak děti). Dál to jde i tak na zdraví. Vitamíny chybý stejně jako minerály, co tělo potřebuje. Kosti se lechčejč zlomí, protože jim chybý vápník, inteligence se snižuje (člověk zblbne jako alkoholik) a vnitřní orgány se poškodí.
Rád bych tu přivítal přízpěvky lidí, co o tom ví víc nebo si to sami nějak prožili. Pište jednoduše jako vždy pro zveřejnění článku na

etika.vzpomina@email.cz


CZ - P2

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře