Somálie - Islamisti

2. listopad 2008 | 18.00 |
› 

Islamisté ukamenovali třiadvacetiletou ženu, i když ji příbuzní bránili
Somálští islamisté v pondělí ukamenovali ženu obviněnou z cizoložství. Jde o první takovou veřejnou popravu provedenou islámskými radikály po asi dvou letech. Třiadvacetiletá žena byla zabita před očima stovek přihlížejících. Příbuzní se snažili ženu bránit, strážní ale začali střílet. Při palbě zahynulo jedno dítě.
Žena zemřela v jihosomálském přístavu Kismayonad, nad nímž islámští povstalci převzali kontrolu v srpnu.
"Zatímco jsme čekali, abychom zhlédli nelítostný akt kamenování, přivezli v autě ženu v zeleném závoji a černé masce," uvedl jeden z očitých svědků. "Řekli nám, že se trestu podvolila, ale slyšeli jsme, jak naříká, když jí násilím svazovali ruce a nohy. Její příbuzní se k ní rozběhli, ale islamisté začali střílet a zabili jedno dítě."
Naposledy provedli radikální vyznavači islámu veřejnou popravu v polovině roku 2006, když ovládali Mogadišo a většinu jižního Somálska. Koncem toho roku je svrhly spojenecké etiopské a somálské síly, islamisté ale vzápětí zahájili gerilovou válku v iráckém stylu a postupně opět získali území pod svou kontrolu.
REALITA A PROBLÈM!
Třináctiletou Somálku ukamenovali za cizoložství
Dívce, kterou 27. října ukamenovali za cioložství v somálském přístavním měste Kismayo, nebylo 23 let, jak původně informovala místní média, ale pouhých třináct. Amnesty International to potvrdil otec dívky.
Desítky mužů ukamenovaly 27. října Aišu Ibrahim Duhulovou na stadionu v přístavním městě Kismayo před zraky tisíců diváků, uvedly v sobotu s odvoláním na očité svědky organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI) a somálská média. Dívka byla obviněna z cizoložství poté, co řekla, že ji znásilnili tři muži.
Místní média původně informovala, že oběti bylo 23 let, přičemž někteří novináři se odvolávali na fyzický zevnějšek dívky. Její otec však AI potvrdil, že Aiše bylo pouhých 13 let. Rodina se snažila své dítě před smrtí bránit.
"Dívka zemřela příšernou smrtí na rozkaz ozbrojených opozičních skupin, které v současnosti kontrolují Kismayo," upozornil David Copeman z AI.
Somálsko s přibližně osmi milióny obyvatel patří k nejchudším státům světa, ale i k zemím s největším násilím.Od pádu diktatury v roce 1991 postrádá fungující vládu, takže místní vojenští velitelé bojují jeden proti druhému.

REALITA!

Muslimové jsou jako všichni věřící ale kde se jinde víra modernizuje a přispůsubuje tak islám pozůstává zaostalej. Ženy nemaj absolutně žádný práva (jen zemřít a dostat děti). A muži smí všechno (zabíjet, znásilňovat). Když muž znásilní ženu tak neni potrestán ale zabije se ta žena či dívka i když je to ještě dítě. Tyto lidi říkaj že máme zemřít protože jsme nevěřící a přitom se stěhují k nám za lepšim životem. Sou to jen dvě věci z mnoha ale stačí to už na to neprominout tyto zločiny proti lidem a nevyným.

P.S. Plno muslimů ani neví že to co dělaj stojí v odporu koránu a tim páden se obviňují samy jednat proti svý vlasní výře což znamená že by se v souvyslosti s tim co propagují museli samy zabít na co samozřejně jsou moc zbabělí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře